Pravidelné lekce

Jóga v různých stylech pro stálou skupinu cvičících.

Jednotlivé lekce na sebe navazují. Každá další prohlubuje a rozvíjí lekci předchozí. 

Hradí se předem vždy na pololetí školního roku. Pokud se někdo přidá později, jsou mu naúčtovány jen lekce do konce příslušného pololetí.

Registrace se provádí telefonicky nebo emailem (kontakt zde). 

 

 V případě, že si chcete nejdříve vyzkoušet, jak vám budou lekce vyhovovat, je možné párkrát využít jednorázové vstupné (viz. ceník). Lze si také na místě půjčit pomůcky (podložku, bloček a popruh), vždy je zde několik kusů k dispozici.

Workshopy a mimořádné lekce

Občasné prodloužené lekce  partnerské jógy, family jógy, hormonální jógy a dalších stylů. 

Workshop bývá půl až jednodenní pracovní seminář na konkrétní téma.

Registrace se provádí telefonicky nebo emailem (kontakt zde). Počítá se s platbou předem. V případě, že nemáte pomůcky, je možné si je půjčit, vždy je několik kusů k dispozici. Raději však po předchozí domluvě.

Individuální lekce / malé skupiny (2-6 osob)

Obsah jednotlivých lekcí a velikost skupiny jsou zcela přizpůsobeny požadavkům a potřebám klientů. Rezervace se provádí telefonicky nebo emailem (kontakt zde).

Pro školy

Nabízím programy pro školní třídy zahrnující jógovou lekci doplněnou o aktivity na osobnostní rozvoj dětí (zejména na sebepoznání a sebepřijetí). Děti se seznámí s principy cvičení jógy, vyzkouší si účinky relaxace, prožijí příjemné chvíle založené na vnímavé práci s vlastním tělem a dechem. V ceně je také materiál, podle kterého bude moci učitel s dětmi lekci jógy nebo její části sám následně provádět. Délka programu dle domluvy

(nejméně 90 minut). Rezervace se provádí telefonicky nebo emailem (kontakt zde). 

Jógová terapie

Sestavení individuálního plánu jógové praxe - speciálně vybrané asany, mudry, bandhy, dechová a koncentrační cvičení vycházející z tělesných a duševních potřeb klienta.  

Zahrnuje informativní schůzku (45 minut) , sestavení materiálu k domácí praxi a další schůzku (minimálně 45 minut - dle zkušeností klienta), kde jsou předvedeny a vysvětleny jednotlivé asany, postupy a techniky. Může sloužit jako prevence i podpora řešení konkrétních obtíží. Nejdená se však o náhradu léčení, všechny vážnější zdravotní obtíže je vždy potřeba řešit s lékařem! Rezervace se provádí telefonicky nebo emailem (kontakt zde).  

Pobyty

 
Buddha Statue
Yoga Man Meditation
thewhitelotus
Yoga Man
Yoga at Home
Yoga Man Namaste

Nabídka lekcí a kurzů

Hatha jóga I.

60 minut , 90 minut

Lekce pro úplné začátečníky a mírně pokročilé.

Základní asany, nácvik plného jógového dechu, kvalita dýchání, jednoduché techniky pranajamy (ovládnutí dechu), krátká relaxace a krátká koncentrační cvičení. 

Dle individuální domluvy lze lekce přizpůsobit i pro zájemce s menším zdravotním omezením nebo pro ženy v první polovině těhotenství.

Lekce plyne v pomalejším tempu, posiluje základní svaly, zlepšuje držení těla, protahuje všechny svalové skupiny - i ty, o kterých nevíte :-)  Vhodné jako rehabilitace či kompenzace k jiným pohybovým aktivitám.

Hatha jóga II.

90 minut

Lekce pro mírně pokročilé a pokročilé. Předpokládá se alespoň roční účast na základním kurzu nebo již dřívější praxe jógy.

Obtížnější asany,  pokročilejší techniky pranajamy (ovládnutí dechu), krije, různé druhy koncentračních a meditačních cvičení, mantry, bandhy, hluboká relaxace , joganidra.

 

Také se seznamujeme s různými druhy sestav např. surja namaskar, ashtangové sestavy, Rišikéšská sestava, loma - viloma a další.

Ashtanga jóga

90 minut

Lekce pro přiměřeně zdravé a fyzicky zdatné.

Ucelený systém dynamické jógy. Pozice jsou seřazeny do sestav tak, aby měly co největší léčivý účinek. Plynule přecházejí jedna do druhé ve spojení s hlubokým dýcháním. Cvičení je fyzicky náročnější, vyžaduje sílu a pružnost. Intenzivně pracuje se středem těla (tzv. core).  

 

Vhodné jako kompenzace k různým druhům sportů.

 

Jóga 55+

60 minut

Také pro seniory a cvičence s větším fyzickým omezením (např. v rekonvalescenci).

Jemné a pomalé cvičení ve spojení s hlubokým dýcháním. Vychází ze systému Jóga v denním životě, který vytvořil svámí Mahéšvaránanda. 

 

Procvičuje klouby, zpevňuje svaly a povzbuzuje správnou funkci vnitřních orgánů. Součástí lekce je i nácvik hluboké relaxace, která zklidňuje nervový systém, zlepšuje fungování srdce a oběhového systému a je mimo jiné i skvělým prostředkem proti nespavosti.

Využívají se také židle a další pomůcky, aby se asany přizpůsobily možnostem každého návštěvníka lekce.

Jóga pro děti

60 minut

Kurz pro děti od  5 do 11 let.

 

Rozvíjení síly, pružnosti a obratnosti hravou formou. Intenzivně zlepšuje vadné držení těla.  Dechová a relaxační cvičení zlepšují projevy alergií, astmatu a harmonizují nervový systém dětí.

 

Součástí lekce bude také jednoduchá zábavná akrobacie a aktivity na osobní rozvoj dětí.

Teens yoga

60 minut

Kurz pro dospívající od  12 do 18 let.

 

Intenzivní rozvíjení síly, pružnosti a obratnosti prostřednictvím jógových asan a sestav. Relaxace, jednoduchá pránájáma (dechová cvičení), krátká koncentrační a meditační cvičení.

Prvky partnerské a acro yogy.

 

Workshopy a pobyty

Nabídku  seminářů a pobytů najdete v Kalendáři nebo na Blogu.  

Hormonální jóga

60 minut

 

Vybrané asany, speciální cviky (mudry a bandhy), dynamická dechová cvičení a relaxace, které probouzejí ženský hormonální systém k optimální činnosti.

 

Při pravidelném provádění tyto cviky pomáhají při potížích s menstruací, cystami, PMS, bolestmi a natékáním prsou, také jako prevence a zmírnění příznaků menopauzy, podporují možnost otěhotnění. Harmonizují případnou nevyrovnanou funkci vaječníků, ledvin, nadledvinek a štítné žlázy. Podporují odvádění přebytečné vody z těla, zlepšují metabolismus, a tím i spalování tuků. Také harmonizují psychickou nevyrovnanost spojenou s vylučováním ženských pohlavních hormonů.

Čakra jóga

60 minut

Kurz, ve kterém se propojuje hathajoga a tantrické učení o čakrách. 

Speciálně vybrané asany, pranajama, mudry, mantry, afirmace a meditace k jednotlivým čakrám. Práce s energetickým tělem.

 

Hlavní systém čaker tvoří 7 klíčových center, která propojují všechny úrovně naší existence jako lidské bytosti - tělo, jeho fyziologii skrze hormonální systém, emoce i mentální programy.

Hlavním cílem tohoto kurzu není protahování a posilování těla, ale účinek na tělo energetické. Takže bude menší důraz kladen na precizní provedení asan, zato nás bude více zajímat naše dýchání, soustředění na jednotlivá centra a vedení energie.

Sdílejte

​© 2016 by Anahata Yoga. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now