top of page
Které styly yogy vyučuji

Hathayoga začátečníci

Lekce pro úplné začátečníky a mírně pokročilé.

Základní asany, nácvik plného jógového dechu, kvalita dýchání, jednoduché techniky pranajamy (ovládnutí dechu), krátká relaxace a krátká koncentrační cvičení. 

Dle individuální domluvy lze lekce přizpůsobit i pro zájemce s menším zdravotním omezením nebo pro ženy v první polovině těhotenství.

Lekce plyne v pomalejším tempu, posiluje základní svaly, zlepšuje držení těla, protahuje všechny svalové skupiny - i ty, o kterých nevíte :-)  Vhodné jako rehabilitace či kompenzace k jiným pohybovým aktivitám.

Hatha jóga

Hathayoga pokročilí

Lekce pro mírně pokročilé a pokročilé. Předpokládá se alespoň roční účast na základním kurzu nebo již dřívější praxe jógy.

Obtížnější asany,  pokročilejší techniky pranajamy (ovládnutí dechu), krije, různé druhy koncentračních a meditačních cvičení, mantry, bandhy, hluboká relaxace , joganidra.

 

Také se seznamujeme s různými druhy sestav např. surja namaskar, ashtangové sestavy, Rišikéšská sestava, loma - viloma a další.

Hatha jóga
Hatha yoga začátečníci
Hatha yoga pokročilí

Ashtanga yoga začátečníci

Lekce pro přiměřeně zdravé a fyzicky zdatné.

Postupný nácvik asan, vinyasy, udždžají dechu a mula bandhy.

Ucelený systém dynamické jógy. Pozice jsou seřazeny do sestav tak, aby měly co největší léčivý účinek. Plynule přecházejí jedna do druhé ve spojení s hlubokým dýcháním. Cvičení je fyzicky náročnější, vyžaduje sílu a pružnost. Intenzivně pracuje se středem těla (tzv. core).  

 

Vhodné jako kompenzace k různým druhům sportů.

Ashtanga yoga
ashtanga yoga začátečníci

Ashtanga yoga primary series pokročilí

Lekce pro přiměřeně zdravé a fyzicky zdatné.

Předpokládá se základní znalost sestavy a alespoň roční zkušenost s tímto stylem yogy.

Ucelený systém dynamické jógy. Pozice jsou seřazeny do sestav tak, aby měly co největší léčivý účinek. Plynule přecházejí jedna do druhé ve spojení s hlubokým dýcháním. Cvičení je fyzicky náročnější, vyžaduje sílu a pružnost. Intenzivně pracuje se středem těla (tzv. core).  

 

Vhodné jako kompenzace k různým druhům sportů.

vinyasa jóga

Vinyasa flow

Vinyasa flow je v podstatě Ashtanga vinyasa ve volném stylu založená na pozdravech slunci A a B proložených dalšími pozicemi.

 

Dynamičtější tempo vinyasa flow jógy především zahřívá tělo a pomáhá v něm rozproudit teplo. Díky prohřátí těla a následnému pocení dochází k lepšímu vylučování toxinů z těla.

 

Aerobnější styl, který pomáhá k hubnutí, svaly jsou při pravidelném praktikování nejen pružnější, ale i silnější.

 

Dech je zde základem, od kterého se odvíjí pohyb a přechody z pozice do pozice .

vinyasa jóga
Ashtanga yoga pokročilí
Vinyasa flow

Yin (restorativní) yoga

Yin yoga cílí na klouby, kosti, vnitřní orgány či fascie (obaly našich kloubů, svalů, kostí) a proudění energie v těle. Udržuje naše klouby ohebnější a naši páteř pružnější.

 

V pozicích se zůstává dlouho (3-5 minut) , vykonávají se zcela bez síly a používá se hodně pomůcek k podložení.

Restorativní jóga umí aktivovat parasympatický nervový systém (parasympatikus), který neovládáme vůlí a který udržuje automatické funkce orgánů a cév.  Běžný nervový systém ovládaný vůlí si odpočine, a svaly a nervy se mohou více uvolit.

 

Pravidelná praxe restorativní jógy posílí naše tělo a budeme odolnější nemocem spojených se stresem.

restorative-yoga1.jpg
Yin yoga

Hormonální jóga

SESTAVA DINAH RODRIGUEZ

Vybrané asany, speciální cviky (mudry a bandhy), dynamická dechová cvičení a relaxace, které probouzejí ženský hormonální systém k optimální činnosti.

 

Při pravidelném provádění tyto cviky pomáhají při potížích s menstruací, cystami, PMS, bolestmi a natékáním prsou, také jako prevence a zmírnění příznaků menopauzy, podporují možnost otěhotnění. Harmonizují případnou nevyrovnanou funkci vaječníků, ledvin, nadledvinek a štítné žlázy. Podporují odvádění přebytečné vody z těla, zlepšují metabolismus, a tím i spalování tuků. Také harmonizují psychickou nevyrovnanost spojenou s vylučováním ženských pohlavních hormonů.

SOUČÁSTÍ KURZU JSOU I PDF MATERIÁNLY A VIDEO KE CVIČENÍ NA DOMA.

Vodopád Pose
Hormonální yoga

Čakra yoga

60 minut

Kurz, ve kterém se propojuje hathajoga a tantrické učení o čakrách. 

Speciálně vybrané asany, pranajama, mudry, mantry, afirmace a meditace k jednotlivým čakrám. Práce s energetickým tělem.

 

Hlavní systém čaker tvoří 7 klíčových center, která propojují všechny úrovně naší existence jako lidské bytosti - tělo, jeho fyziologii skrze hormonální systém, emoce i mentální programy.

Hlavním cílem tohoto kurzu není protahování a posilování těla, ale účinek na tělo energetické. Takže bude menší důraz kladen na precizní provedení asan, zato nás bude více zajímat naše dýchání, soustředění na jednotlivá centra a vedení energie.

Čakra jóga

Pránájáma, koncentrace, meditace

60 minut

V tomto kurzu se zabýváme kvalitou dýchání a nácvikem klasických jógových dechových technik. 

Učíme se pracovat s energií pomocí dechu, bandh, muder a manter.

Trénujeme schopnost koncentrace a meditace ve cvičeních s postupně vzrůstající náročností.

Meditujeme různými technikami.

Jde o rozvíjení v disciplíny jógy : pránájáma, prátjáhára, dhárana a dhjána.

Meditující žena_edited_edited_edited.jpg
Čakra yoga
Pránájáma, koncentrace, meditce
bottom of page