Hlas dokořán

Kdy: 2.března 2019

V kolik: 10:00 - 18:00 hod.

Kde: ZŠ Felberova, Svitavy

Cena: 1300 Kč

Registrace a platba předem do 16.2. 2018

Celodenní prožitková dílna vědomé práce s hlasem s Monikou Obermajerovou.

Čeká Vás relaxace pomocí hlasu a uvnitřnění. Naučíte se cítit co Vám hlas sděluje, i jak si dodat sebe-vědomí a pocit síly, když Vám zrovna oboje chybí. Ukážeme a vyzkoušíme si všechny možné hlasitosti (od hřmotných po jemné, tiché), i všemožné barvy (tedy nálady) hlasu. Vše samozřejmě zdravě fyziologicky provedené. Toto vyžaduje i pochopení a nácvik správné práce dechu.

Uvědomit si zvuk našeho hlasu, přirozené reakce i nutkavé tendence našeho těla je dobrý start na cestě k hlubšímu sebe-uvědomění. Hlas se může stát naším nejlepším přítelem i skvělým barometrem našeho TEĎ. Hlas zní vždy pouze TEĎ, nemá žádnou setrvačnost, vede nás do přítomnosti a plné pozornosti...

PROGRAM :

- RELAXACE pomocí dechu - správný POSTOJ a jeho vliv na náš hlas i sebevyjádření - přirozený hluboký DECH - jak správně při zpěvu dýchat, jak funguje bránice - od základů ale zábavně :) - SOUZNĚNÍ - proznění těla samohláskami, rezonance hlasu v těle, uvědomění jemných pocitů těla - vysvětlení a dostatečný nácvik hlasových MODŮ (tzn. způsobů použití hlasu vedoucích ke svobodnému sebevyjádření) - procvičování a procvičování... - závěrečná REFLEXE

S SEBOU : Pohodlné oblečení, podložku nebo polštářek na sezeni a chcete-li, papír a tužku.

Kurz je vhodný pro začátečníky i úplné laiky.

Pokud jste již absolventy kurzu, pak je to skvělá výzva k prohlubování vámi získaných pěveckých dovedností, neboť během kurzu je nabídnuto takové množství různých cvičení, přístupů a nových pohledů na problematiku práce s hlasem, že není možné vše pobrat na ráz na jednom kurzu.

Více o záměru dílny: Hlas je nástrojem sebe-vyjádření. Hlas je průvodcem na cestě k osobnímu TEĎ, dává nám vždy přesný obraz toho, co se s námi děje v danou chvíli... Nezní, nemluví, zaškobrtne se, kníká, zní klidně... zní zvučně jako zvon sám, burácí... tam všude jsem já teď, teď a...teď. Hlas je zdrojem osobní pravdy. Hlas, tak jak zní, nemůže lhát. My se ho můžeme naučit vnímat v jeho přítomnosti, zjistit a přiznat si, co nám sděluje svým zvukem a silou právě TEĎ. Kolik mám síly na toto... jsem zesláblá pomyšlením na tohle... tady radši ani nedutám... vykřiklo to ze mě, že ani nevím jak... pištím a nemůžu, nechci to zastavit. Hlas už TO pro nás dělá, a my se pak za něj stydíme, že ho nedokážeme ovládat. Možná ho nemáme OVLÁDAT, jen s ním spolupracovat a poslouchat, co nám o nás chce říct.

Lektorka: Monika Obermajerová (www.hlasdokoran.cz)

"Od roku 2006 jsem lektorkou práce s hlasem. Vedu individuální výuku i skupinové semináře. Díky intenzivní práci během hodin se svými žáky se stále nořím hlouběji do tajů a schopností hlasu a stále mě má čím překvapovat a těšit. Tahle „práce“ je spíš moje velká láska. Jako zpěvačka jsem koncertovala mnoho let po Evropě i v ČR s projektem The Philharmonic Rock Night (koncerty rockových písní za doprovodu filharmonických orchestrů). Byla jsem zpěvačkou v projektu NegativeFace, za desku The Garden of Wishes jsme dostali žánrovou cenu Anděla. Již mnoho let koncertuji s duem Le´HarMonja (relaxační alikvotní hudba a improvizace). Hostuji jako sólistka v cyklu písní Songs of Sanctuary s ženským pěveckým souborem Collegium Cantantium, pořádám sólové koncerty apod. Jsem absolventka hudební konzervatoře i mnoha kurzů zpěvu, alikvotního zpěvu a práce s hlasem. Největším vzděláním mi však zůstává má denodenní praxe."

Odkaz na interaktivní přednášku před rokem na festivalu v Alchymistických Litoměřicích : https://www.youtube.com/watch…

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now